MARY STAGGS DETOX

 

 

 

 

Popsáno na základě vlastí zkušenosti a zpětné vazby mých zákazníků a přátel.

Předem chci říct, že se jedná o metodu velmi účinnou v kombinaci s dodržováním dvou zásad: chodit spát nejpozději mezi 22 - 23h a dodržet pitný režim (4dcl čisté vody na 10kg tělesné váhy). Koupel výrazně urychluje proces přirozené vnitřní očisty a podporuje energetickou rovnováhu těla - odstraňuje únavu.

Výsledek je znát už po prvních pěti koupelích. Celková detoxikace 10 - 20 procedur.

Druhá možnost je používat vaničku nárazově po provedení celkového programu. Pokud potřebuji organismus povzbudit k rychlejší regeneraci po náročném týdnu, víkendu, sportovním tréninku, nebo když se chci předem připravit na zvládnutí větší zátěže organismu - stačí 1 koupel, díky které se organismus rychleji regeneruje a zbavuje únavy.  

 

Oficiální text

Revoluční detoxikační metoda k upevnění zdraví.

Moderní velice účinný a jednoduchý způsob, jak zbavit buňky toxinů a jak uvést naše energetické pole opět do rovnováhy.

Především umožňuje rychle, účinně a pro lidský organizmus naprosto bezpečně povzbudit a vyladit bioenergetická pole, protože zlepšuje funkce jednotlivých orgánů a usnadňuje autodetoxikaci.

Metoda Mary Staggs Detox je založena na elektrolýze. Migrací iontů v ionizovaném elektrolytickém roztoku vzniká ve vaničce velmi slabý elektrický proud. Přitom se vytváří elektromagnetické pole, které stimuluje reflexní zóny na nohou, podobně jako u reflexní terapie. Tyto stimuly jsou tělesnými tekutinami postupně předávány všem orgánům a tělesným systémům.

Jaké jsou doporučené aplikace?

Léčebné koupele jsou obzvlášť vhodné při poruchách krevního oběhu, zánětu žil, celulitidě, artritidě a bolestech kloubů, při špatném trávení a acidóze, alergiích, sinusitidě, špatné funkci jater a ledvin, migréně, chronické únavě, roztroušené skleróze, otravě těžkými kovy nebo příznacích předčasného stárnutí, při potížích souvisejících se stresem, při infekcích močových cest, při ženských problémech, při respiračních potížích a nastupující chřipce...

 

DOPORUČENÉ UŽÍVÁNÍ PŘÍSTROJE - Mary Staggs Detox

 

   Hlavní zásady

 • Během léčebné kúry pijte vodu nebo čistící čaje.
 • Nepodstupujte kúru s prázdným žaludkem. To platí zejména pro osoby trpící hypoglykémií.
 • Přístroj Mary Staggs Detox je vhodné použít vždycky jako poslední část jakékoli terapie.
 • Nekuřte během kúry, půl hodiny před, ani půl hodiny po ní.
 • Edematičtí pacienti s oběhovými problémy vkládají do vaničky ruce namísto nohou.
 • Dobrých výsledků dosahujeme s pacienty, kteří detoxikují pozdě odpoledne až večer. Ti nám sdělují, že potom spí velice dobře. Těm, kdo se po kúře cítí příliš nabiti energií, doporučujeme detoxikovat ráno. To je vždy lépe probrat s lékařem.
 • U nemocných a dětí nad 12 let se doporučená doba detoxikace odvozuje z jejich tělesné váhy a konstituce podle vzorce:  T(tělesná váha) : 12 (orgánové číslo) x 3 = V (výsledný počet minut pro délku detoxikačních koupelí a zároveň počet opakování detoxikačních koupelí na jednu ucelenou kůru).

 

  Doporučené indikace

 • Normální doporučené užívání – třikrát týdně u normálně silných osob a jednou týdně u velmi slabých osob.
 • Akutní respirační potíže, třikrát týdně.
 • Chronické respirační potíže, jednou týdně.
 • Akutní hepatické problémy, třikrát týdně.
 • Chronická hepatitida, jednou týdně.
 • Chřipka u pacientů se silnou konstitucí, jedenkrát denně dva až tři dny.
 • Chřipka u pacientů se slabou konstitucí, jednou za dva dny.
 • Chronické oběhové problémy, jednou týdně.
 • Zažívací problémy, dvakrát týdně.
 • Po vypití velkého množství alkoholu nejdříve za dva dny.
 • Při potížích souvisejících se stresem třikrát týdně.
 • U nemocí nebo infekcí močových cest (například u cysticidy) považujeme za optimální dvě až tři kúry týdně, dobré je pít přitom brusinkovou šťávu.
 • Ženské nemoci, dvakrát až třikrát týdně, není-li pacientka příliš slabá, jinak pouze jednou týdně.
 • Mužské nemoci, dvakrát až třikrát týdně.
 • Artritida a revmatické potíže, dvakrát nebo třikrát týdně; u geriatrických nebo velice těžkých případů dbejte na to, aby pacient detoxikoval poprvé nohama a podruhé rukama.
 • Bolesti hlavy lze zpravidla odstranit dvěma kúrami týdně.

 

Kontraindikace

Detoxikovat pomocí přístroje Mary Staggs Detox nesmí ten, kdo má v těle nějaký implantát fungující na baterie, jako je například kardiostimulátor. Obyčejný kovový implantát nevadí, pokud není voperován do ruky či nohy nebo do jiné části těla, přímo ponořené do lázně. Dále by tento přístroj neměli užívat lidé, kteří berou léky na úpravu srdečního rytmu nebo kteří trpí hemofilií, potom epileptici a osoby s transplantovanými orgány nebo bypassem, které mají předepsány léky proti odmítavé reakci organismu. Rovněž lidé užívající dlouhodobě léky k udržení základních životních funkcí. Neměly by jej používat ani těhotné ženy, protože přístroj Mary Staggs Detox je určen pro práci pouze s jedním bioelektrickým systémem, neboť každý systém má svoje osobité vlastnosti. V případě těhotných žen existují dvě bioelektrická pole, která se mohou vzájemně ovlivňovat.

Detoxikační koupel také nepoužívejte při akutních stavech těchto nemocí:
Oblast hlavy: všechna mozková postižení včetně Alzheimera, poškozené oční pozadí, úrazy krční páteře, vyhřezlé plotýnky
Oblast hrudi: tuberkulóza, opakovaně přechozené zápaly plic, rakovina v této oblasti
Břišní dutina: vážná vředová onemocnění žaludku a dvanácterníku, všechny koliky (žlučníku, ledvin, střev)                                   Oblast pánevního dna: všechny čerstvě vyoperované ženské orgány (vaječníky, děloha, vejcovody) a u mužů čerstvě vyoperovaná prostata - do doby než se organismus konsoliduje
Nohy: trombózy a těžké křečové žíly (hrozí nebezpečí embolie)

Obecně lze říci, že léky na stimulaci imunitního systému, regulaci určitého nedostatečně fungujícího orgánu nebo na povzbuzení detoxikace jsou považovány za kompatibilní s iontovou koupelí.  Jste-li ovšem na pochybách, poraďte se s lékařem. 

 

Nejčastější otázky

 

V čem je vlastně hlavní přínos této metody?

Tato léčebná metoda aktivuje v lidském organismu přirozený autodetoxikační systém a umožňuje mu vyrovnávat a obnovovat základní energetické úrovně. Detoxikační přístroj Mary Staggs Detox
v principu umožňuje, aby se tělo detoxikovalo samo.

 

Jak iontová detoxikační kúra prospívá lidskému zdraví?

Pravidelné detoxikační koupele podporují přirozené tělesné dekontaminační procesy, snižují množství škodlivých metabolitů a acidózu tj kyselost lidského organismu, kterou lze měřit například pomocí lakmusového papírku ponořeného do moči. Většina lidí pozná výhody a účinky hned napoprvé. Lidé často popisují pocity blaha, vyrovnanosti, povznesení, jasnosti myšlení, zlepšenou pohyblivost a lepší spánek.

 

Jak se pozná, že je detoxikace bezpečná?

Na detoxikaci není nic nebezpečného, protože pracuje s velmi nízkými elektrickými proudy. Zkušení terapeuti nebo školitelé provedou před zahájením každé terapie s uživatelem rozhovor, aby se ujistili, že léčbě nestojí nic v cestě. Že splňuje všechny podmínky, nemá například v těle nějaký elektrický přístroj apod., jak se dozvíte dále v textu. 

 

Co je třeba udělat před samotnou koupelí?

Stačí si jen sundat boty a relaxovat s nohama ponořenýma v teplé vodě. Je dobře vypít na začátku jednu až dvě sklenice vody, což velmi podporuje detoxikační proces.

 

Je možné během detoxikace pít něco jiného než vodu, například ovocné šťávy, minerální vody nebo pivo?

To se nedoporučuje, nejlepší je skutečně obyčejná nesycená voda. Během kúry jí může každý ovšem vypít tolik, na kolik má chuť nebo o kolik jej jeho tělo požádá.

 

Je nutné odložit šperky nebo elektronické přístroje, například mobil nebo náušnice?

Je to lepší. Tyto předměty by totiž mohly narušovat bioelektrické pole, protože vysílají magnetické nebo rádiové vlny, byť jsou třeba velmi slabé. Čím je pole okolo lidského organismu čistší, tím je to lepší pro úspěšný průběh detoxikace.

 

Proč se přidává do vody sůl?

Sůl zlepšuje vodivost vody, což umožňuje optimální fungování elektrolytické mřížky. Přístroj Mary Staggs Detox je vybaven čidlem, které průběh detoxikace automaticky přeruší, je-li překročena optimální koncentrace soli, což je velmi důležité z hlediska správného průběhu elektrolýzy.

 

Může se iontová detoxikace stát hlavní léčebnou metodou?

Může, ovšem zároveň s ní lze velmi dobře doplňovat jiné terapeutické metody, například reflexní terapii, homeopatii, fytoterapii nebo i běžnou alopatickou medicínu.

 

Proč tedy voda mění barvu?

Existuje mnoho faktorů, které vstupují do hry, ale v podstatě se jedná o elektrolytický proces neboli rozklad vody na kladné a záporné ionty a zároveň rozklad veškerých sloučenin obsažených ve vodě na jednotlivé prvky. Autorem této metody je italský fyzik Galvani. Může se stát, že voda barvu nezmění, nebo jí změní jen nepatrně - tento efekt je daný procesem elektrolýzy a v žádném případě nemá vliv na detoxikaci organismu.

 

Jak to lze jednoduše vysvětlit?

Aby mohla proběhnout elektrolýza, je potřeba vytvořit ionizovaný roztok, který uzavře elektrický obvod mezi elektrodami. Když se tyto elektrody připojí ke zdroji elektrického proudu, dojde k ionizaci vody a zároveň se mění hodnota jejího pH. Kladné ionty v roztoku směřují ke katodě a záporné k anodě. Elektrolýza znamená toto oddělení elektrickou cestou, galvanickým proudem. Voda, která se při detoxikaci používá, obsahuje různé drobounké nečistoty, jež jsou elektrolyticky přitahovány k ostatním složkám, nebo od nich naopak odlučovány. Voda z vodovodu může třeba obsahovat různá množství rozptýlených pevných látek, například sodík, vápník, hořčík, mangan...

 

Odkud se tedy berou bublinky a částečky připomínající pylová zrnka?

Při ionizaci se ve vodě objevují pevné částečky, které se usazují na dně vaničky nebo se vznášejí ve vodě. Po čase se objevují i bublinky a voda začíná měnit svou barvu. Nesmíme zapomínat, že mřížka je kovová a postupně koroduje. Dalším faktorem jsou nohy nebo ruce ponořené do vodní lázně. Ty mají určité vlastnosti, například kyselost nebo zásaditost. Kůže může obsahovat zbytky mýdla, krémů, laku na nehty, barviva z bot či jiné nečistoty, baktérie a plísně, stejně jako výměšky mazových žláz a tkáně odumřelých buněk. Zbarvení vody je rovněž ovlivněno celkovým stavem lidského organismu, jeho podkožními podmínkami, prouděním krve ve vlásečnicích a dalšími vnitřními faktory, které mohou působit prostřednictvím kůže, našeho největšího orgánu. Chemické reakce, které probíhají ve vodě, jsou ovlivněny i teplotou samotné vodní lázně a tělesnou teplotou.

 

Kolik léčebných koupelí je třeba absolvovat?

V závislosti na zdravotním stavu se doporučuje zdravým dospělým alespoň 5 až 20 koupelí po 20 - 30 minutách. V prvním měsíci terapie by měli zdraví dospělí absolvovat alespoň šest koupelí. Potom se o jejich počtu a frekvenci rozhoduje na základě individuálního stavu. Lidé by ovšem neměli podstupovat více než jednu koupel obden, aby jejich organismus měl dost času na integraci bioenergetického pole a nebyl nadměrně stimulován. U nemocných a dětí nad 12 let se doba a počet koupelí odvozuje z jejich tělesné váhy a konstituce podle vzorce:  T(tělesná váha) : 12 ( počet orgánových meridiánových drah v těle) x 3 = V (výsledný počet minut pro délku detoxikačních koupelí a zároveň počet opakování detoxikačních koupelí na jednu ucelenou kůru). Například pacient vážící 72 kg by měl detoxikovat podle vzorce 72 : 12 x 3 = 18, tedy 18 koupelí z nichž každá trvá 18 minut. Poté následuje pauza a podle individuálního zdravotního stavu další udržovací nebo léčebné koupele.

 

Jak dlouho probíhá běžná detoxikační koupel?

Běžná detoxikační koupel u zdravého dospělého jedince trvá 20 - 30  minut. U nemocných a dětí nad 12 let se odvozuje z jejich tělesné váhy a konstituce dle vzorce viz. předchozí dotaz. 

 

Jaké jsou doporučené aplikace?

Léčebné koupele jsou obzvlášť vhodné při poruchách krevního oběhu, zánětu žil, celulitidě, artritidě a bolestech kloubů, při špatném trávení a acidóze, alergiích, sinusitidě, špatné funkci jater a ledvin, migréně, chronické únavě, roztroušené skleróze, otravě těžkými kovy nebo příznacích předčasného stárnutí, při potížích souvisejících se stresem, při infekcích močových cest, při ženských problémech, při respiračních potížích a nastupující chřipce...

Pro akutní stav nemocí se doporučuje používat MSD 3x týdně, Po, St, Pá po dobu minimálně dvou týdnů a maximálně až k číslu V - viz. vzorec výše.

Pro chronické nemoci se doporučuje aplikovat MSD 1-2x týdně, pak týden pauza, potom opět 1-2x týdně atd., maximálně však do počtu opakování V - viz. vzorec.

Pokud má člověk slabou svalovou konstituci (výrazně ochablé svalstvo) doporučuje se výsledný počet minut ze vzorce T : 12 x 3 = V ještě rozdělit na polovinu - první polovinu doby aplikovat ráno a druhou večer.

 

Jak jsou na tom například kuřáci?

Kuřákům, lidem s nadváhou nebo se zvýšeným množstvím toxinů v těle například jako důsledku pracovního prostředí se doporučuje rozšířit počet koupelí dokonce až na deset měsíčně, aby se tělo důkladně pročistilo. Jakmile je dosaženo rovnováhy organismu, doporučuje se pro udržení zdraví jednu koupel měsíčně.

 

Kdo by v zásadě měl užívat přístroj Mary Staggs Detox?

Tento léčebný program prospěje téměř každému, dokonce i těm, kdo si myslí, že jsou úplně zdrávi. Máte-li bolesti, jste-li unavení nebo vyčerpaní, začněte s detoxikací ihned. Váhat by neměl ani ten, kdo pravidelně bere léky. Elektrolytická detoxikace stimuluje vyměšování, takže podporuje uvolňování toxinů a dalších škodlivin. Nenutí však tělo k vylučování vitamínů, minerálů, živin nebo léků.

 

Může iontová detoxikace nějak ovlivnit působení léků, které člověk bere?

Nemůže, ale ve většině případů se doporučuje brát léky až po kúře, aby se neoslaboval jejich účinek. Platí to pro homeopatické i alopatické léky. Ujistěte se, že neberete léky zmiňované v kontraindikacích - léky které udržují základní životní funkce nebo potlačují autoimunitní reakci organismu.

 

Co když má někdo kožní plíseň, ekzém nebo bradavice?

Nádobka i mřížka se po každém použití důkladně dezinfikují, takže nehrozí nebezpečí přenosu infekce.

 

Jak detoxikační koupel působí na krevní oběh?

Při zjišťování účinků této terapie pomocí termické kamery bylo zjištěno, že během koupele a po ní se teplota klientových nohou výrazně zvýšila, často o více než 1°C, což poukazuje na značné zlepšení krevního oběhu.

 

Pronikají ve vodě obsažené toxiny zpátky do těla?

Nepronikají, protože tyto substance byly vyloučeny a elektrolýza změnila parametry jejich rozpustnosti.

 

Proč je při koupeli někdy cítit mravenčení, píchání nebo mírnou bolest?

To může být způsobeno bioelektrickým polem, které produkuje přístroj Mary Staggs Detox, jež je absorbováno a využíváno tělesnými tkáněmi, orgány a systémy. Stává-li se však bolest nepříjemnou, koupel je možné klidně přerušit a pokračovat po dvou až třech dnech. Potom ji můžete postupně prodlužovat, až si budete moci dopřát v naprosté pohodě celou půlhodinu.

 

Proč se po koupeli dostavuje únava?

Lidé mohou pociťovat mírnou únavu a letargii, což jsou reakce na léčebný proces, který byl v těle nastartován. Dokud trvají tyto pocity, je třeba četnost koupelí snížit. Po jejich odeznění většinou následuje příjemný pocit přílivu oživující energie.
Každý má svůj vlastní cyklus aktivity a odpočinku. U někoho může bioelektrická stimulace následkem uvolnění či změny energií vyvolat pocit únavy, zatímco u druhého může způsobit “dobití baterií”, takže se cítí mnohem svěžejší než dříve. Cítíte-li po koupeli únavu, užívejte přístroj Mary Staggs Detox odpoledne nebo večer, abyste si potom mohli dopřát odpočinek. Cítíte-li se naopak plni energie, absolvujte koupel ráno nebo brzy odpoledne.


Kontakt

Jan Lamač

Čajkovského 46, Hodonín
Prostřední vchod, bezbariérový přístup.Jan Lamač
tel. 734 261 070
IČ: 653 79 454
pohadkove.masaze@seznam.cz
_______________________

Velkomoravská 378/1
Hodonín
bezbariérový přístup
výtah 1. patro

Jitka Šťastná
tel. 731 668 235
IČ: 051 22 252
jitka.stastna1@seznam.cz